טיפים לעבודה בעגלות

 

איתור הבעיה

 

אחד הטיפים הכי חשובים שאוכל לתת לכם הוא קודם כל למצוא את הסיבה האמתית לכך שהלקוח מתנגד לקנות את המוצר. למשל אם הלקוח אמר שהמוצר יקר לו מידי, לא בהכרח שזאת הבעיה האמתית, אתם כמוכרים צריכים לשאול את השאלות המתאימות על מנת להבין האם המחיר הוא הבעיה והורדה של כסף תעזור לסגור את המכירה או שהבעיה היא בעצם אחרת והלקוח לא רוצה לחשוף אותה. במידה ותורידו ישר במחיר למרות שלא בדקתם אם הבעיה האמתית היא המחיר לא תקבלו מהלקוח תשובה חיובית בכל מקרה.

 

 

בדיקת הצורך של הלקוח

טיפ חשוב שאוכל לתת לכם הוא לבדוק קודם כל עם הלקוח במה הוא רוצה לטפל ומה הצורך שלו. לדוגמא במידה ועצרתם לקוחה עם בעיות של פיגמנטציה ותציעו לה קרם לקמטים כשהקמטים בכלל לא מפריעים לה גם אם תציעו לה מחיר מאוד נמוך וטוב לקרם היא כנראה לא תקנה מכם כי זה לא פותר לה את הבעיה האמתית שמפריעה לה. טיפ זה הוא מאוד חשוב לכל סוגי המכירות. תמיד תחשבו על עצמכם כלקוחות ותעשו סימולציה בראש לדוגמא אם מישהו יבוא ויציע לכם קופסת סיגריות בחמישה שקלים ואתם בכלל לא מעשנים כנראה שגם אם הוא יביא לכם בחינם לא יהיה לכם צורך בכך ולכן לא משנה עד כמה הוא יתאמץ זה לא יעניין אתכם ולא תקנו את הקופסא, אותו דבר עם הלקוחות שלכם למצוא צורך ולהתייחס אליו.!

טיפים לעבודה בעגלות
טיפים לעבודה בעגלות

לברר מי מקבלי ההחלטות

 

זה אולי אחד מהדברים הכי חשובים שכמוכרים אתם צריכים לעשות כבר בשלב ההתחלתי של המכירה, ובכל זאת, מרבית אנשי המכירות נופלים בדבר הבסיסי הזה שוב ושוב. אתם חייבים להשקיע את המאמצים שלכם ולהתמקד במי שמקבל החלטות. נסו לגלות בשלבים המוקדמים של התקשורת האם מי שאתם מדברים איתו מקבל או מקבלת החלטות, ואם כן, האם יש עוד מישהו שהוא חלק מקבלת ההחלטה. אם אתם מוכרים לאנשים פרטיים, גלו האם יש בן או בת זוג שצריכים להיות מעורבים בהחלטת הרכישה, ילדים, הורים ועוד. חשוב מאוד להקדיש תשומת לב מרבית לפעולה הזו בזמן המכירה מכוון שיכול להיות שתעשו הכל כמו שצריך תרכשו את האמון של הלקוח הוא יסכים להכל ובכל זאת בשלב הסופי פתאום יציג בפניכם את ההתנגדות אולי הקריטית ביותר שזו לא החלטה רק שלו האם לרכוש או לא!.

 

לא לעבוד בשיטה אגרסיבית

 

הרבה פעמים אנשי מכירות חושבים שאם ידברו באגרסיביות הלקוח ישתכנע והדבר יגרום לו לרכוש את המוצר, אך ההפך הוא הנכון ברגע שאנחנו מדברים אל בן אדם בטון תוקפני מידי הדבר גורם לו לא לרצות להקשיב לנו, מוציא אותו מהריכוז של המכירה ובעצם גורם רק להתרחקות הלקוח מאתנו. אחד מהטיפים החשובים לאנשי מכירות הוא לדעת מתי להיות קצת יותר אסרטיבי בשונה מאגרסיבי ומתי להיות עדין יותר עם הלקוח דבר שיגרום לחיבור מידי.

טיפים לעבודה בעגלות
טיפים לעבודה בעגלות

להיות קשובים ללקוח

עוד טיפ מרכזי וחשוב מאוד זה תמיד להיות קשובים למה שהלקוח אומר, ולאגור כמה שיותר מידע על    הלקוח, כל   פיסת מידע שהוא נותן לנו תוכל לשמש אותנו בשלב יותר מתקדם של המכירה. הרבה אנשי מכירות נוטים  "לדקלם" את הספיץ שלהם מבלי להיות קשובים בכלל למה שהלקוח אומר. יכול להיות שמה שאתם מסבירים בכלל לא מעניין את הלקוח ויש לו שאלות אחרות אליכם. חשוב לזכור מכירה לא אמורה להימשך זמן רב מידי משום שהלקוח מאבד עניין, לכן חשוב להיות ממוקדים ולהקשיב תמיד למה שהלקוח רוצה!

 

הצגת התועלת שיש ללקוח מהרכישה

 

טיפ מאוד מרכזי בעולם המכירות הוא תמיד להציג ללקוח את מה שהוא מקבל מהמכירה ולא מה שהוא מפסיד, לדוגמא אם מכרתם עכשיו ללקוחה מוצר ב400$ קודם כל תצדיקו את המחיר בכך שתבהירו לה שהמוצר הינו איכותי ויגרום לשינוי אמיתי משמעותי, ספרו לה לכמה זמן זה מספיק וחלקו את הסכום למספר החודשים, בכך תגרמו לה להבין שהסכום שהיא משקיעה במוצר לטווח הרחוק לא מאוד גדול. תדאגו תמיד להזכיר ללקוחה שזה הפתרון לבעיה שלה וזאת השקעה חד פעמית, התעניינו כמה זמן היא מנסה לפתור את הבעיה וכמה כסף השקיעה על כך, בדרך זו תגדילו את הסיכוי שלכם לגרום לה להבין שהרכישה משתלמת לה כי זה הפתרון האמתי שלה!

טיפים לעבודה בעגלות
טיפים לעבודה בעגלות

 

יש לכם שאלה? 🤔

נשמח לעזור לכם! כתבו לנו אותה כאן ונחזיר לכם תשובה בהקדם.

נשמח לעמוד לרשותכם

כתבו לנו

Letsdoit.agalot@gmail.com

עוד מהבלוג
כשרות בחו"ל

כשרות בעולם העגלות

כשנוסעים מחוץ לישראל, האפשרות למצוא אוכל כשר יכולה להפוך למסובכת, רבים מאיתנו מקפידים לאכול בארץ מזון כשר. עניין של מסורת. בארצות הברית ובאירופה כמעט ואין

קרא עוד »

טופס למעסיקים

דילוג לתוכן