טיפים למוכר האולטימטיבי

01

האמינו בעצמכם

עבודה במכירות דורשת ממך להוציא את הטוב ביותר בכל פעם מחדש!

איך אפשר לעשות את זה בלי להאמין בעצמך?
אנחנו מאמינים שאתם אנשי מכירות כבר מלידה, אתם פשוט עוד לא גיליתם את זה על עצמכם. אולי לא עבדתם באופן פורמלי במכירות אבל תמיד עסקתם בזה…

איך שלא נסתכל על זה, בכל סיטואציה ואינטראקציה שלנו עם אנשים אנחנו מוכרים את עצמנו, אם זה בהיכרות עם אנשים חדשים, בראיונות עבודה או בכל דבר כזה או אחר, נמכור עצמנו בכדי להשיג משהו שאנחנו רוצים לכן קודם כל תזכרו שיש לכם (גם אם לא הרבה) ידע וניסיון מקדים, תבואו בתחושה שאתם מכירים את המקצוע וללא פחד. אם בחרנו להמשיך אתכם את התהליך ולצרף אתכם למשפחה שלנו, תהיו בטוחים שאנחנו מאמינים בכם ורואים בכם המון פוטנציאל להיות אנשי מכירות מצוינים – ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

עכשיו נותר לך להזכיר לעצמך מידי יום את היתרונות והחוזקות שלך שהופכות אותך למוכר מספר אחת!

02

קבעו יעדים

קבעו לעצמכם יעד להגשמה בכל יום מחדש, תמתחו את הגבולות שלכם ואת היכולות שלכם.

יעדים שנבחרים מתוך מחויבות אישית להצלחה יעניקו לכם תחושת מוטיבציה גבוהה ויעזור לכם להתקדם, למכור יותר ולהרוויח יותר. תזכרו שמחשבה יוצרת מציאות ואם תאמינו בעצמכם – השמיים הם הגבול.

03

אל תוותרו

כמו בכל דבר בחיים ישנם רגעים מדהימים וישנם גם פחות, אנחנו לא נדבר על הנעימים כי את אלה ניתן לכם לחוות לבד

אבל כן נשמח לדבר אתכם על אלו שפחות…

ברגעי משבר, שאנחנו רחוקים מאזור הנוחות שלנו, אנחנו לפעמים נוטים להתמודד פחות טוב עם הקשיים שלפנינו, אנחנו מרגישים לבד וחושבים שאין לנו איך להתגבר על הקושי שלפנינו ושאולי כדאי לנו לוותר… ברגע שמתחיל להיות לכם קשה תעצרו הכל ותנשמו עמוק!

ישנם דברים שקורים שאינם תלויים בנו ולכן חשוב קודם כל לקחת כל סיטואציה בפרופורציות הנכונות ולזכור שבחיים ישנם קשיים. אנחנו מאמינים שהדרך הנכונה היא להתמודד עם הקושי ולא להרים ידיים בקלות! אנחנו רוצים שתהפכו כל קושי להזדמנות שבה אתם מגלים בעצמכם את הכוח להתמודד, להתגבר, ללמוד ולצמוח במקום לתת לקושי ולפחד לשבור אתכם. בכל פעם שאתם מרגישים עצב או ייאוש, תזכרו שזהו רק עוד רגע חולף ושעוד כמה ימים כנראה תצחקו על זה… אל תוותרו ותזכירו לעצמכם כל בוקר שאתם היחידים שיכולים להחליט אם הקושי שלפניכם יגרום לכם לוותר על החלום שלכם או יהפוך לשיעור וללמידה עבורכם.

ותאמינו לנו, אתם תופתעו לגלות כמה שיציאה מאזור הנוחות שלכם תביא אתכם רחוק.

04

זהו את צורך הלקוח/ה

התאמת המוצרים באופן אישי לכל לקוח והכרת המוצר משדרת מקצועיות.

נק’ ההתחלה שלנו היא שאתם רוצים לעורר סקרנות בקרב הלקוח/ה ע”מ שתהיה פתוחה להקשיב לכם ולשמוע את מה שיש לכם להציע. תנסו לזהות לבד מה מפריע לה, לדוגמא: לבחורה עם שקיות מתחת לעיניים כנראה שיהיה צורך במוצר לעיניים שמטפל בבעיה זו, הבחנה שכזו תעלה את הסיכוי שהלקוחה תתעניין במוצר, מה שיקל עליכם במכירתו.

בנוסף נסו להכיר את הלקוחה ע”י שאלות מכוונות כמו “במה את משתמשת?” ובהתאם לתשובתה התאימו את המוצר אותו תמכרו. (עוד פרטים ב”הדרכות”)

05

ספקו פרזנטציה טובה

מכירה מוצלחת תלויה לרוב באופן בו מוצג המוצר.

לפני הכל שמרו על אנרגיה גבוה והתלהבות, בנוסף חשוב להאדיר את המוצר, ספרו ללקוח על לקוחות נוספים שנהנים מהמוצר או הציגו תמונות “שלפני ואחרי”, דרך זו תעורר את הדמיון בראשה של הלקוחה ליכולותיו של המוצר. בנוסף הדגישו את יתרונותיו של המוצר אך לא ע”י הקנטת מוצריה של הלקוחה או הקנטת מוצריה של חברה מתחרה, הקנטה לא תתרום למכירה ויש כאלו שיאמרו שאפילו הורסת את המכירה, תאמינו במוצר ותציגו אותו בביטחון, תראו ללקוח/ה שאתם מכירים את המוצר ואת תוצאותיו.

טופס למעסיקים

דילוג לתוכן